O λόγος για μια συγκέντρωση στην υπηρεσία την οποία υπηρετούσε ο αστυνομικός που τραυματίστηκε. Ακολούθησε πορεία διαμαρτυρίας προς το υπουργείο Προστασίας του Πολίτη.
Κυρίαρχο αίτημα να απεμπλακούν από τα γήπεδα, γιατί, όπως λένε, δεν μπορούν να προστατεύουν ιδιωτικά συμφέροντα. Μάλιστα, σε σχετικές τους δηλώσεις τόνισαν ότι τα μέτρα τα οποία εξαγγέλθηκαν σήμερα για την οπαδική βία τα θεωρούν ως ημίμετρα και είναι αποφασισμένοι να συνεχίσουν τις κινητοποιήσεις προκειμένου να απεμπλακούν οι αστυνομικοί από τους αγωνιστικούς χώρους και να μην πηγαίνουν εκεί τις Κυριακές στα γήπεδα.
Αντίστοιχες διαμαρτυρίες πραγματοποιούνται σήμερα (11/12/2023) σε πολλές πόλεις της χώρας.