Η Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κατερίνα Σακελλαροπούλου συμμετείχε στον πλου του υποβρυχίου ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΗΣ από τον Ναύσταθμο Σαλαμίνας προς στον Πειραιά, ο οποίος έχει προγραμματισθεί στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων του Πολεμικού Ναυτικού για τον Άγιο Νικόλαο και την επέτειο των νικηφόρων ναυμαχιών των Βαλκανικών Πολέμων 1912-13.
Την Πρόεδρο της Δημοκρατίας υποδέχθηκαν, αρχικά στον Ναύσταθμο Σαλαμίνας ο αρχηγός του Στόλου Αντιναύαρχος Παναγιώτης Λυμπέρης και στη συνέχεια στο υποβρύχιο ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΗΣ ο διοικητής Διοίκησης Υποβρυχίων Πλοίαρχος Ιωάννης Στρατογιάννης και ο κυβερνήτης πλωτάρχης Σάββας Μακρής.
Δείτε φωτογραφίες:
![5746253](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-12-03/5746253.jpg)
![5746231](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-12-03/5746231.jpg)
![5746256](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-12-03/5746256.jpg)
![5746238](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-12-03/5746238.jpg)
![5746203](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-12-03/5746203.jpg)