Την Πέμπτη 4 Ιανουαρίου 2024, με την ευκαιρία της έλευσης του νέου έτους, ο Αρχηγός ΓΕΑ, Αντιπτέραρχος (Ι) Θεμιστοκλής Μπουρολιάς, μετέβη με αεροσκάφος F-16 από την 115 Πτέρυγα Μάχης , στην 130 Σμηναρχία Μάχης, στη νήσο Λήμνο, όπου τον υποδέχτηκε ο Διοικητής της Μονάδας, Σμήναρχος (Ι) Θωμάς Παπαδημητρίου.
![Στην Κρήτη ο Αρχηγός ΓΕΑ – Πέταξε με F-16 στη Λήμνο](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2024/01/Mpourolias-GEA-12-1024x767.jpg)
![Στην Κρήτη ο Αρχηγός ΓΕΑ – Πέταξε με F-16 στη Λήμνο](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2024/01/Mpourolias-GEA-11-1024x767.jpg)
![Στην Κρήτη ο Αρχηγός ΓΕΑ – Πέταξε με F-16 στη Λήμνο](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2024/01/Mpourolias-GEA-14-1024x767.jpg)
Κατά την άφιξή του στην 115 ΠΜ και κατά τη διάρκεια της επίσκεψής του στην 130 ΣΜ, ο Αρχηγός ΓΕΑ συνομίλησε και αντάλλαξε ευχές με το προσωπικό, καθώς και με τους Ιπταμένους και Τεχνικούς των αεροσκαφών επιφυλακής και του ελικοπτέρου ετοιμότητας.